Noclegi.net.pl

Projekt graficzny oraz stworzenie
dedykowanego silnika na potrzeby portali noclegowych

Elastyczny i skalowalny silnik webowy

Głównym wyzwaniem, przed którym stanęliśmy, było stworzenie elastycznego, wydajnego i łatwego w rozbudowie systemu do obsługi wielu witryn internetowych prezentujących szeroką ofertę noclegową poszczególnych miast i regionów.

Koncepcja i wdrożenie

Na bazie micro-frameworka PHP Slim 3 stworzyliśmy autorski szkielet aplikacji, który m.in. dzięki wykorzystaniu koncepcji programowania sterowanego zdarzeniami (event-driven programming) stał się podstawą dla rozszerzalnego jądra systemu. Zadbaliśmy również o odpowiednią modularyzację i organizację kodu, która pozwala na szybką i wygodną implementację nowych funkcjonalności witryn.

Modularna warstwa UI

Także warstwa frontendowa została zaprojektowana i wdrożona według klucza promującego elastyczność i rozszerzalność. Wykorzystanie m.in. metodyki BEM i ACSS oraz modułowego podejścia do implementacji interfejsu użytkownika pozwala na łatwą rozbudowę i utrzymanie kodu. Do stworzenia UI wykorzystaliśmy HTML5 oraz CSS3 wspierane przez bibliotekę jQuery oraz jej otwartoźródłowe komponenty.

Rozszerzalność to podstawa

Dzięki skupieniu jądra systemu w jednej lokalizacji kolejne funkcjonalności mogą być wdrażane w postaci globalnych "paczek", których status i zmienne konfiguracyjne można modyfikować z poziomu instancji obsługujących poszczególne portale noclegowe. Hierarchiczna struktura klas, odpowiednia organizacja kodu i zaawansowane wykorzystanie wzorca Dependency Injection pozwalają także na swobodne wykorzystanie do tego celu polimorfizmu.

To nie wszystko

Wróć do portfolio

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BV Holding Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach 40-159, ul. Jesionowa 15, wpisaną do rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS 0000675013, moich danych osobowych otrzymanych przy użyciu plików "cookie". Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że w dowolnym momencie mogę wycofać tę zgodę, a jej wycofanie nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, które zostało wykonane na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem. Wyświetl pełną treść zgodyZamknij +